Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném životě (pojištění na blbost)

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla (Povinné ručení)

Stalo se vám, že jste způsobili škodu někomu jinému tím, že jste jeho byt vytopili, nebo vaše dítě narazilo na kole do souseda, či cizího luxusního auta? Je to velmi časté, a proto zabezpečte svoji peněženku pojištěním odpovědnosti. Navíc u pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je toto pojištění i ze zákona povinné.

Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě, často nazývané pojištění na blbost, se vztahuje na škody způsobené pojištěnými třetím osobám při rekraci, rekreačních sportech, jako chodcem nebo cyklistou (či při provozu jiného nemotorového vozidla), při opatrování domácích zvířat a zbraní, držených na základě povolení. Pojištění se dále vztahuje na odpovědnost pomocných osob zaměstnaných v domácnosti pojištěného za škody způsobené třetím osobám.

Může být sjednáváno samostatně nebo formou připojištění například k pojištění domácnosti.

 

      Naše kalkulačka.eu vám pomůže rozhodnout se v různých finančních záležitostech.    

Nabízíme vám možnost uzavřít si další druhy pojištění online a se slevou: pokud chcete pojistit celou rodinu na úraz, případně hlavně vaše děti pak zde: Úrazové pojištění, pokud přemýšlíte o tom jak se zabezpečit na penzi, pak informace o soukromém pojištění: Penzijní připojištění se státním příspěvkem, na vaše vozidlo si můžete levně sjednat online Havarijní pojištění, které je nepovinné, ale hradí škody, které si způsobíte na vašem vozidle sami nebo přírodní živly. Životní pojištění vám pomůže při smrti živitele rodiny. Pojištění nemovitosti  chrání váš nemovitý majetek a Pojištění domácnosti je zde např. proti zlodějům nebo zapomnětlivým sousedům, Pojištění odpovědnosti za škodu (pojistka na blbost) pokud někomu způsobíte nedbalostní škodu, Cestovní pojištění na cestování po světě, Pojištění vozidel zde se dozvíte komplexní informace, další informační zdroj k tématu Pojištění odpovědnosti